Zápasy vyraďovacej fázy vo FIFA 2022

Osemfinále sa hralo od 3. do 7. decembra.Víťazi skupiny A Holandsko strelili góly cez Memphisa Depaya, Daleyho Blinda a Denzela Dumfriesa, keď porazili Spojené štáty 3:1, pričom za Spojené štáty skóroval Haji Wright.Messi strelil svoj tretí gól na turnaji po boku Juliána Álvareza a zabezpečil tak Argentíne dvojgólový náskok pred Austráliou a napriek vlastnému gólu Enza Fernándeza zo strely Craiga Goodwina vyhrala Argentína 2:1.Gól Oliviera Girouda a vzpruha Mbappého umožnili Francúzsku vyhrať nad Poľskom 3:1, pričom jediný gól Poľska strelil Robert Lewandowski z penalty.Anglicko porazilo Senegal 3:0, gólmi dali Jordan Henderson, Harry Kane a Bukayo Saka.Daizen Maeda skóroval za Japonsko proti Chorvátsku v prvom polčase pred vyrovnávajúcim hráčom Ivana Perišića v druhom polčase.Ani jeden z tímov nedokázal nájsť víťaza, Chorvátsko porazilo Japonsko 3:1 v penaltovom rozstrele.Za Brazíliu skórovali Vinícius Júnior, Neymar, Richarlison a Lucas Paquetá, no volejom Juhokórejčana Paika Seung-hoa znížili manko na 4:1.Stretnutie medzi Marokom a Španielskom sa po 90 minútach skončilo bezgólovou remízou a zápas poslalo do predĺženia.Ani jeden z tímov nedokázal streliť gól v predĺžení;Maroko vyhralo zápas 3:0 na penalty.Hetrik Gonçala Ramosa doviedol Portugalsko k porážke Švajčiarska 6:1 gólmi Portugalčanov Pepeho, Raphaëla Guerreira a Rafaela Leãa a Švajčiara Manuela Akanjiho.

Štvrťfinále sa hralo 9. a 10. decembra.Chorvátsko a Brazília skončili 0:0 po 90 minútach a išlo sa do predĺženia.Neymar skóroval za Brazíliu v 15. minúte predĺženia.Chorvátsko však vyrovnalo cez Bruna Petkovića v druhej tretine predĺženia.Pri nerozhodnom výsledku zápasu rozhodol penaltový rozstrel, pričom Chorvátsko vyhralo rozstrel 4:2.Nahuel Molina a Messi skórovali za Argentínu predtým, ako Wout Weghorst vyrovnal dvoma gólmi krátko pred koncom zápasu.Zápas šiel do predĺženia a potom do penalt, kde Argentína vyhrala 4:3.Maroko porazilo Portugalsko 1:0, pričom Youssef En-Nesyri skóroval na konci prvého polčasu.Maroko sa stalo prvým africkým a prvým arabským štátom, ktorý postúpil až do semifinále súťaže.Napriek tomu, že Harry Kane strelil penaltu pre Anglicko, nestačilo to na porazenie Francúzska, ktoré vyhralo 2:1 gólmi Auréliena Tchouaméniho a Oliviera Girouda, čím sa dostalo do druhého semifinále Svetového pohára za sebou.

Príďte si navrhnúť svoj vlastný dáždnik na podporu tímu!

Čas odoslania: 13. decembra 2022